Χάλκινο μετάλλιο στο σκράτς κέρδισε ο Γιώργος Κοτσιώνης του Παναθλητικού, στο τετραήμερο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα πίστας, κατηγορίας ανδρών ,που ολοκληρώθηκε την Κυριακή 24 Μαίου.

Με τις αποσκευές τους γεμάτες μετάλλια , αλλά και με την πρόκριση για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα πίστας , γύρισαν οι αθλητές του Παναθλητικού Ομίλου Τρίπολης από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα πίστας , που διεξάχθηκε στο Εθνικό Ποδηλατοδρόμιο από τις 24 έως τις 27 Απριλίου.

Οι έφηβοι Χάρης Καστραντάς, Αργύρης Κολλάρας , Δημήτρης Καλογερόπουλος και Άρης Μπουγιούκος , με την απίστευτη τεχνική τους ,κέρδισαν το χρυσό μετάλλιο και φόρεσαν δύο φορές την μπλούζα του Πρωταθλητή Ελλάδος 2009 , στην ομαδική καταδίωξη και το ομαδικό σπριντ .

Με τρία χρυσά ξεκινά ο ΠΟΤ το 2009, στον πρώτο αγώνα πίστας που έγινε στης 21-2-09 στο ολυμπιακό ποδηλατοδρόμιο.

Ο Καστραντάς κέρδισε την πρώτη θέση στο αγώνισμα των πόντων και η Σημνιώτη δύο χρυσά στην ταχύτητα και στο Σκρατς

Την πρώτη θέση σε αγώνα ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ  στην πίστα 3Η & 2Η  στο KERIN

Η ΕΟΠ σε συνεργασία με τον Δήμο Τρίπολης, την Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Αρκαδίας και τον Π.Ο. Τρίπολης , διοργανώσαν στην πόλη μας στις 13 και 14 Σεπτεμβρίου , το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ομαδικής χρονομέτρησης και ζευγών.